Ipoteka-bank xodimlari xalqarto sertifikat bilan taqdirlandilar
2021 yilning 1–19 noyabr kunlari Xalqaro moliya korporatsiyasi va Xalqaro kapital bozorlari assotsiatsiyasi (ICMA) hamkorligida yashil obligatsiyalar boʼyicha texnik koʼmak dasturi (GB-TAP) yuzasidan seminar tashkil etildi.
Ushbu dastur bir necha donorlar tomonidan moliyalashtirilib, shu orqali Xalqaro moliya korporatsiyasi strategiyasining bir qismi sifatida rivojlanayotgan bozorlarda yashil obligatsiyalar aktivlarini yaratishga qaratilgan.
Mazkur seminarda Ipoteka-bankning besh nafar rahbar xodimlari muvaffaqiyatli ishtirok etib, oʼquv kursi boʼyicha tegishli sertifikatlar bilan taqdirlandilar.

From 1 to 19 November 2021, the International Finance Corporation and the International Capital Markets Association (ICMA) organized a workshop on the Technical Assistance Program (GB-TAP) for Green, Social and Sustainability Bonds.
The program is funded by several donors to stimulate the issuance of green bonds in emerging markets by sharing global best practices and exciting opportunities in the green bonds market and creating and disseminating global public goods as part of the strategy of the International Finance Corporation.
Five managers of Ipoteka Bank successfully participated in the seminar and were awarded certificates of completion of the training course.