Nashr etilgan: 20 may, 2024
Kuni kecha Ipoteka-bank Bosh ofisi rahbarlari ishtirokida Orom dam olish maskanida Liderlar forumi oʼtkazildi. Unda Ipoteka-bank Boshqaruv Raisi, Boshqaruv Raisi o'rinbosarlari, direksiya direktorlari va departament boshliqlari ishtirok etdilar.
Soʼlim togʼ qoʼynida tashkil etilgan forumni Ipoteka-bank Boshqaruv Raisi E.Inomjonov ochib berdi. Unda faoliyatimizdagi ijobiy oʼzgarishlar, bugunga qadar kuzatilgan va kelajakda kutilayotgan natijalar haqida aytildi. Xususan, bankimizda doimo oʼzining kreativ gʼoyalari, tashabbuskorligi, salohiyati bilan ajralib turuvchi kadrlar qoʼllab-quvvatlanishi, muvaffaqiyatli strategiya zamirida jamoaning oʼrni va ahamiyati katta ekanligi, shuningdek, bankning nufuzi asosini salohiyatli, teran fikrlaydigan xodimlar tashkil etishi taʼkidlandi.
Shu bilan bir qatorda, yil yakuniga qadar yangi filiallar tarmogʼining ochilishi, korporativ biznes loyihalarini yoʼlga qoʼyish, Private banking yoʼnalishini joriy qilish, shaxsiy protsessing markazi(visa, Mastercard va UnionPay)ni ochish, yangi kollekshn tizimi va IT tuzilmalarini yoʼlga qoʼyilishi kutilayotgani haqida alohida aytib oʼtildi.
Shunday kotarinki ruhda ishtirokchilar guruhlarga bo'lingan holda turli jamoaviy shartlarni bajardilar, samimiy kulgi va qiziqarli raqobat orqali jamoaviy yakdillikni namoyon qilishdi.
Аnjuman davomida Gavhar dasturi doirasidagi aktiv yoʼnalish rahbarlari Boshqaruv Raisi tomonidan taqdirlandilar.
Maʼlumot oʼrnida, bu kabi tadbirlar pishiq ishlangan maqsadli strategiyani eng sara takliflar va gʼoyalar asosida yanada mustahkamlashga qaratilganligi bilan ahamiyatlidir.

Опубликовано: 20 мая, 2024
На базе отдыха "Ором" 18 мая 2024 г. прошел Форум лидеров трансформации банка, в котором приняли участие руководители головного офиса Ипотека-банка, включая председателя правления, заместителей председателя правления, директоров дирекций и руководителей подразделений.
Форум, который проходил у подножья горы Солим, был открыт председателем правления Ипотека-банка Э.Иномжоновым. На форуме обсуждались позитивные изменения в деятельности банка, текущие и ожидаемые результаты в будущем. Был сделан упор на постоянную поддержку творческих инициатив сотрудников, а также на ключевую роль команды в успешной реализации стратегии банка и признание того факта, что репутацию банка формируют инновационно мыслящие сотрудники.
На форуме было заявлено, что планируется открытие новых филиалов, запуск корпоративных проектов и новой бизнес-линии Private Banking, открытие процессингового центра для операций в рамках платежных систем Visa, MasterCard и UnionPay, старт новой системы взыскания задолженности и развитие ИТ-инфраструктуры до конца текущего года.
В рамках форума лидеры активно развивающихся направлений программы трансформации "Гавхар" были награждены председателем правления за свои достижения.
Далее участники форума были разделены на группы, чтобы выполнить различные командные задания, продемонстрировав сплоченность команды.
Такие мероприятия играют важную роль не столько для донесения информации о ходе трансформации, а скорее для формирования стратегического видения развития банка на основе лучших предложений и инновационного мышления.