Nashr etilgan: 18 mart, 2023
Obod yurtimizga ozodalik, saranjom-sarishtalik, fayzli kunlar yarashadi. Bunda xalqimiz orasida oʼzaro xayrihoxlik va birdamlikda tashkillashtiriladigan umumxalq xayriya hashari alohida oʼrin tutadi.
Vazirlar Mahkamasining tegishli farmoyishiga asosan Navroʼz umumxalq bayrami va muborak Ramazon oyi arafasida butun yurtimiz boʼylab “Obod va fayzli mahalla – yurt koʼrki” shiori ostida umumxalq xayriya hashari oʼtkazilmoqda.
Ipoteka-bankda ham erta tongdan rahbar va xodimlar ishtirokida mana shunday yirik masshtabli umumxalq xayriya hashari oʼtkazildi.
Oʼzgacha shijoat bilan olib borilgan xashar davomida bankimiz hududi chang-gʼuborlardan tozalanib, ariq va yoʼlaklar tartibga keltirildi. Shuningdek, atrofga mevali va manzarali gullar ekilib, daraxtlarni oqlash va butash ishlari olib borildi.

Чистота в стране начинается с чистых помыслов!
Нашей благополучной стране к лицу опрятность, чистота и светлые дни. Во всём этом большую роль играет организация проведений хашаров среди нашего народа.
Согласно соответствующему распоряжению Кабинета Министров, в преддверии национального праздника Навруз и священного месяца Рамадан по всей нашей стране проводится общенациональная благотворительная акция под лозунгом «Чистая махалля - благополучная стран».
Рано утром в Ипотека-банке прошел масштабный общенациональный благотворительный хашар с участием сотрудников банка.
В ходе интенсивной уборки территория банка была убранна, приведены в порядок канавы и тротуары. Вокруг также были посажены плодовые и декоративные цветы, побелены деревья.
Также в рамках мероприятия нанесён визит работникам, нуждающимся в социальной защите, и оказана помощь в улучшении их семейных условий.