“OTP Bank Nyrt” “Ipoteka-bank” ATIB aksiyadorlari “Ipoteka-bank” ATIBdagi aksiyalarini qaytarib sotib olishni talab qilish va “Ipoteka-bank” ATIB ustav kapitalidagi o‘z ulushlarini sotish huquqiga ega ekanligini ma’lum qiladi.
Nashr etilgan: 11 iyul, 2023
Hurmatli “Ipoteka-bank” ATIB aksiyadorlari!
“OTP Bank Nyrt” “Ipoteka-bank” ATIB 50 foizdan ortiq aksiyalarining egasiga aylangani munosabati bilan hamda “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi Qonunning 40-moddasiga asosan boshqa aksiyadorlarga o'z aksiyalarini bozor narxida sotish bo'yicha taklif bilan chiqmoqda.
“OTP Bank Nyrt”, yuridik manzili: Budapesht, Vengriya, Nador ko‘chasi, 1051 uyda joylashgan “Ipoteka-bank” ATIB 73,71 foiz aksiyalariga egalik qilgan holda “Ipoteka-bank” ATIB aksiyadorlariga 2023-yil 10-iyuldagi “Toshkent” Respublika fond birjasidagi savdolar natijasida shakllangan bozor narxini hisobga olib, har bir oddiy aksiya uchun 0,94 so‘m va har bir imtiyozli aksiya uchun 4,02 so‘m miqdorida o‘z aksiyalarini sotishni taklif qiladi.
Agar siz o‘z aksiyalaringizni belgilangan narxda sotishga rozi bo‘lsangiz, ushbu taklif kiritilgan kundan boshlab 30 kalendar kun ichida (ya’ni, 2023-yil 10-avgust ish kuni tugaguniga qadar) info@ipotekabank.uz elektron manziliga yozma roziligingizni (“Ariza”) yuboring).
O'z aksiyalarini sotmoqchi bo'lgan aksiyadorlar arizani to'ldirishlari va imzolashlari kerak, shuningdek, korporativ aksiyadorlar bo'lsa, unda o'z kompaniyasining muhri bo'lishi kerak.
Oldi-sotdi shartnomasini tuzish, aksiyalarni sotib olish narxini o‘tkazish, shuningdek aksiyalarni depo hisobvarag‘iga kiritish O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlariga va "Toshkent" Respublika fond birjasining qoidalariga muvofiq amalga oshiriladi.
Har bir aksiyador o'z aksiyalarini sotish uchun zarur bo'lgan kelishuvlarni, roziliklarni va boshqa harakatlarni o'z vaqtida olish (shu jumladan investitsiya vositachisiga aksiyalarni debetlash va kreditlash uchun zarur hujjatlar va ma'lumotlarni taqdim etish), shuningdek har qanday komissiya, yig'im va soliq, shu jumladan investitsiya vositachisining haqlari to'lovlarni to'lash uchun yakka tartibda javobgar.
Ushbu e'lon bo'yicha savollaringiz bo'lsa, quyidagi manzilga murojaat qilishingiz mumkin: O'zbekiston Respublikasi, 100000, Toshkent, ko'ch. Shahrisabz, 30. Telefon; 78-150-89-74 info@ipotekabank.uz.

"OTP Bank Nyrt" announces that the shareholders of JSCMB "Ipoteka-bank" have the right to demand the repurchase of their shares in JSCMB "Ipoteka-bank" and sell their shares in the authorized capital of JSCMB "Ipoteka-bank".
Posted by: 11 july, 2023
Dear Shareholders of JSCMB “Ipoteka-Bank”,
Considering that:
"OTP Bank Nyrt", has become the owner of more than 50 percent of shares of JSCMB “Ipoteka-bank”, and is obliged, by virtue of Article 40 of the Law “[o]n joint-stock companies and protection of stockholders' rights”, to make an offer to other shareholders to sell their shares at the market price,
"OTP Bank Nyrt”, with legal address in Budapest, Hungary, 1051 Nádor utca 16, being an owner of 73.71 percent of shares of JSCMB “Ipoteka-bank”, hereby makes an offer to the shareholders of JSCMB “Ipoteka-bank” to sell their shares in the company at 0.94 UZS per ordinary share and 4.02 UZS per preferred share, considering the market price formed by the results of trades on 10 July 2023 at the “Toshkent” Republican Stock Exchange.
If you agree to sell your shares at the indicated price, please send your written consent ("Application") to info@ipotekabank.uz  in the form provided below within 30 calendar days of the date of this offer (i.e. before close of business on 10 August 2023).
Shareholders intending to sell their shares must complete and sign the Application and, in the case of shareholders who are legal entities, also affix their company stamp on it.
Completion of the sale-purchase agreement, transfer of the price for the purchase of shares, as well as crediting of shares to depository accounts will be carried out in accordance with the legislation of the Republic of Uzbekistan and the rules of the “Toshkent” Republican Stock Exchange.
Each shareholder is solely responsible for obtaining timely approvals, consents and other actions required to sell their shares (including providing the investment intermediary with the required documents and information for debiting and crediting the shares) and for paying any commissions, charges and taxes, including the fees of an investment intermediary.
If you have any questions regarding this announcement, please contact us at the following address: 30 Shakhrisabz Street, Tashkent, 100000, Republic of Uzbekistan. Phone number: 78-150-89-74, info@ipotekabank.uz.