Nashr etilgan: 6 iyun, 2024
28 iyun kuni soat 11:00 da,masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining 2023 yil faoliyati yakunlariga bag’ishlangan yillik umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishi internet orqali onlayn rejimda, masofadan turib yig‘ilishni olib borish imkonini beruvchi http://evote.uz/ manzilidagi “eVOTE” – Elektron ovoz berish xizmati yordamida o‘tkaziladi.
1. “Ipoteka-bank” ATIBning Sanoq komissiyasi a’zolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash hamda ularning vakolat muddatini belgilash.
2. “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashining 2023 yil yakunlari bo’yicha hisobotini tasdiqlash.
3. “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvining 2023 yil yakunlari bo’yicha hisobotini tasdiqlash.
4. “Ipoteka-bank” АTIB 2023 yil moliyaviy hisobotlarini auditorlik tekshiruvidan o’tkazish jarayonida yuzaga kelgan qo’shimcha ishlarga haq to’lashni tasdiqlash.
5. 2024 yil uchun “Ipoteka-bank” ATIB tashqi auditorini va unga to’lanadigan xizmat haqi miqdori chegarasini tasdiqlash.
6. “Ipoteka-bank” ATIBning 2023 yil yakunlari bo’yicha olingan sof foydasini taqsimlash hamda imtiyozli aksiyalarga dividendlar to’lashni tasdiqlash.
7. “Ipoteka-bank” ATIBning 2023 yil yakunlari bo’yicha yillik hisobotini tasdiqlash.
8. “Ipoteka-bank” ATIBning afillangan shaxslar bilan kelgusida yillik aksiyadorlar umumiy yig’ilishigacha bo’lgan muddatga tuzishi mumkin bo’lgan bitimlarni tasdiqlash.
9. Bankning kundalik ho’jalik faoliyati bilan bo’g’liq bitimlarini aniqlash.
10. 2024 yil uchun Biznes rejasini tasdiqlash.
§ Aksiyadorlarni yillik umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2024 yil 5 iyun.
§ Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2024 yil 24 iyun.
§ Aksiyadorlar yillik umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.
Navbatdagi yillik umumiy yig‘ilishda ishtirok etish uchun aksiyadorlarni ro‘yxatdan o‘tkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yig‘ilishda qatnashish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar ro‘yxatiga kiritilganligi to‘g‘risida elektron xabarnoma olingan paytdan boshlab amalga oshiriladi.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishida ishtirok etish shartlari bilan http://evote.uz/ manzili bo‘yicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

JSCMB "Ipoteka-bank", located at the address: Tashkent, st. Shakhrisabz, 30, announces an annual general meeting of shareholders of the bank on June 28, 2024 at 1100 hours remotely using the electronic voting service.
An annual general meeting of shareholders will be held using the electronic voting service "Electronic voting - eVOTE" ( http://evote.uz/ ), designed for remote meetings via the Internet online.
1.      Approval of the quantitative and personal composition of the members of the Counting Commission of JSCMB “Ipoteka-bank” and determining the term of their powers.
2.      Approval of the report of the Supervisory Board of JSCMB “Ipoteka-bank” on the results of its activities for 2023.
3.      Approval of the report of the Management Board of JSCMB “Ipoteka-bank” on the results of its activities for 2023.
4.      Approval of payment of additional fees incurred during the audit of the 2023 financial statements of JSCMB “Ipoteka-bank”.
5.      Approval of designation of the external auditor of JSCMB “Ipoteka-bank” for 2024 and the maximum amount of fees paid to it for services.
6.      Approval of the distribution of net profit of JSCMB “Ipoteka-bank” received in 2023 and the payment of dividends on preferred shares.
7.      Approval of the annual report of JSCMB “Ipoteka-bank” for 2023.
8.      Approval of transactions with affiliates that may be concluded by JSCMB “Ipoteka-bank” in the future for the period until the next annual general meeting of shareholders.
9.      Determining of transactions related to the current business activities of the Bank.
10. Approval of Business Plan for 2024.
§ The date of formation of the register of shareholders for notification of an annual general meeting of shareholders is June 5, 2024.
§ The date of formation of the register of shareholders for participation in the annual general meeting of shareholders is June 24, 2024.
§ Shareholders can familiarize themselves with the materials of the annual general meeting of shareholders on the corporate website of the bank: www.ipotekabank.uz, http://evote.uz/ or send a request via the bank's e-mail: cenbum@ipotekabank.uz.
Registration of shareholders for participation in an annual general meeting of shareholders is carried out from the moment of receipt of an electronic notification of their inclusion in the list of shareholders entitled to participate in the meeting, using the electronic voting service via the Internet at http://evote.uz/.