Nashr etilgan: 6 iyun, 2024
28 iyun kuni soat 11:00 da,masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining 2023 yil faoliyati yakunlariga bag’ishlangan yillik umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishi internet orqali onlayn rejimda, masofadan turib yig‘ilishni olib borish imkonini beruvchi http://evote.uz/ manzilidagi “eVOTE” – Elektron ovoz berish xizmati yordamida o‘tkaziladi.
1. “Ipoteka-bank” ATIBning Sanoq komissiyasi a’zolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash hamda ularning vakolat muddatini belgilash.
2. “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashining 2023 yil yakunlari bo’yicha hisobotini tasdiqlash.
3. “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvining 2023 yil yakunlari bo’yicha hisobotini tasdiqlash.
4. “Ipoteka-bank” АTIB 2023 yil moliyaviy hisobotlarini auditorlik tekshiruvidan o’tkazish jarayonida yuzaga kelgan qo’shimcha ishlarga haq to’lashni tasdiqlash.
5. 2024 yil uchun “Ipoteka-bank” ATIB tashqi auditorini va unga to’lanadigan xizmat haqi miqdori chegarasini tasdiqlash.
6. “Ipoteka-bank” ATIBning 2023 yil yakunlari bo’yicha olingan sof foydasini taqsimlash hamda imtiyozli aksiyalarga dividendlar to’lashni tasdiqlash.
7. “Ipoteka-bank” ATIBning 2023 yil yakunlari bo’yicha yillik hisobotini tasdiqlash.
8. “Ipoteka-bank” ATIBning afillangan shaxslar bilan kelgusida yillik aksiyadorlar umumiy yig’ilishigacha bo’lgan muddatga tuzishi mumkin bo’lgan bitimlarni tasdiqlash.
9. Bankning kundalik ho’jalik faoliyati bilan bo’g’liq bitimlarini aniqlash.
10. 2024 yil uchun Biznes rejasini tasdiqlash.
§ Aksiyadorlarni yillik umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2024 yil 5 iyun.
§ Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2024 yil 24 iyun.
§ Aksiyadorlar yillik umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.
Navbatdagi yillik umumiy yig‘ilishda ishtirok etish uchun aksiyadorlarni ro‘yxatdan o‘tkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yig‘ilishda qatnashish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar ro‘yxatiga kiritilganligi to‘g‘risida elektron xabarnoma olingan paytdan boshlab amalga oshiriladi.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishida ishtirok etish shartlari bilan http://evote.uz/ manzili bo‘yicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

Опубликовано: 6 июня, 2024
АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении очередного общего собрания акционеров банка по итогам деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2023 год 28 июня 2024 года в 11:00 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования.
Очередное общее собрание акционеров будет проведено с помощью сервиса электронного голосования «Электронное голосование - eVOTE» (http://evote.uz/), предназначенного для дистанционного проведения собраний посредством сети интернет в режиме онлайн.
1.      Утверждение количественного и персонального состава членов
Счетной комиссии АКИБ «Ипотека-банк» и определение срока
их полномочий
2.      Утверждение отчета о деятельности Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк»
по итогам 2023 года.
3.      Утверждение отчета о деятельности Правления АКИБ «Ипотека-банк»
4.      Утверждение оплаты вознаграждения за дополнительную работу, выполненную при проверке финансовой отчетности АКИБ «Ипотека-банка» за 2023 год.
5.      Утверждение назначения внешнего аудитора АКИБ «Ипотека-банк» на 2024 год и максимального размера выплачиваемого ему вознаграждения за услуги.
6.      Утверждение распределения чистой прибыли АКИБ «Ипотека-банк», полученной в 2023 году, и выплаты дивидендов по привилегированным акциям.
7.      Утверждение годового отчета АКИБ «Ипотека-банк» за 2023 год.
8.      Об одобрении сделок с аффилированными лицами, которые могут быть заключены АКИБ «Ипотека-банк» в будущем на период до следующего годового общего собрания акционеров.
9.      Определение сделок, связанных с текущей хозяйственной деятельностью Банка.
10. Утверждение Бизнес-плана на 2024 год.
§ Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении очередного общего собрания акционеров – 5 июня 2024 года.
§ Дата формирования реестра акционеров для участия в очередном общем собрании акционеров – 24 июня 2024 года.
§ Акционеры могут ознакомиться с материалами очередного общего собрания акционеров на корпоративном веб-сайте банка: www.ipotekabank.uz, http://evote.uz/ или дать запрос через электронную почту банка: cenbum@ipotekabank.uz .
Регистрaция акционеров для участия в очередном общем собрании акционеров проводится с момента получения электронного уведомления о включении их в список акционеров, имеющих право на участие в собрании, с использованием сервиса электронного голосования через сеть интернет по адресу http://evote.uz/ .
С условиями участия в очередном общем собрании акционеров через сервис электронного голосования можно ознакомиться на сайте http://evote.uz/ (тел.: +998 90-006-77-44).