Nashr etilgan: 4 may, 2023
Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2023 yil 26 may kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1. “Ipoteka-bank” ATIB tashkiliy tuzilmasiga o‘zgartirishlar kiritish.
2. “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi a’zolarini saylash.
3. “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi a’zolarini saylash.
4. “Ipoteka-bank” ATIBning yangi tahrirdagi ustavini tasdiqlash.
5. “Ipoteka-bank” ATIBning ichki me’yoriy hujjatlarining yangi tahrirlarini tasdiqlash.
§ Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2023 yil 1 may.
§ Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2023 yil 22 may.

Опубликовано: 4 мая, 2023
АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров банка 26 мая 2023 года в 1100 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования.
1. Внесение изменений в организационную структуру АКИБ «Ипотека-банк».
2. О принятии заявлений некоторых членов Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк» о досрочном сложении своих полномочий и избрании членов Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк».
3. О принятии заявлений некоторых членов Правления АКИБ «Ипотека-банк» о досрочном сложении своих полномочий и избрании членов Правления АКИБ «Ипотека-банк».
4. Утверждение новой редакции Устава АКИБ «Ипотека-банк».
5. Утверждение внутренних нормативных документов АКИБ «Ипотека-банк» в новой редакции.
§ Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров - 1 мая 2023 года.
§ Дата формирования реестра акционеров для участия на внеочередном общем собрании акционеров - 22 мая 2023 года.