Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Babur tavalludiga bag'ishlangan davra suhbati bo'lib o'tdi
Kuni kecha “Ipoteka-bank” ATIB Bosh ofis va filial xodimlari ishtirokida, Alisher Navoiy tavalludining 583-yilligi munosabati bilan “Alisher Navoiyningijodiy merosini umumbashariyat ma’naviy-ma’rifiy taraqqiyotidagi o‘rni” hamda “Zaxiriddin Muhammad Boburning 541-yilligi” kuni munosabati bilan “Buyuk ajdodlarimiz hayoti va ijodi” mavzularida ZOOM platformasi orqali davra suhbati o‘tkazildi.
Ushbu tadbirga, Namangan davlat universiteti dotsenti, tarix fanlari bo‘yicha falsafa doktori Xalmuratov Baxtiyor Rejavaliyevich taklif etildi.

A meeting took place to commemorate the birthdays of Alisher Navoi and Zahiriddin Muhammad Babur.
Yesterday, the head office and branch employees of Ipotekabank  participated in a roundtable discussion via the ZOOM platform to commemorate the 583rd anniversary of Alisher Navoi's birth and the 541st anniversary of Zahiriddin Muhammad Babur. The event focused on the significance of Alisher Navoi's creative legacy in the spiritual and educational development of humanity and celebrated the life and work of our great ancestors.
Professor Khalmuratov Bakhtiyor Rejavaliyevych, a Doctor of Philosophy in History from Namangan State University, was a special guest at the event.