“Ipoteka-bank” ATIB va Moliya vazirligi Axborot texnologiyalari markazi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Raqamli bank xizmatlarini rivojlantirish, shuningdek byudjet tashkilotlari xodimlariga bir qator qulayliklar yaratish maqsadida “Ipoteka-bank” ATIB va Moliya vazirligi Axborot texnologiyalari markazi o‘rtasida hamkorlik memorandum imzolandi.
Memorandumdan ko’zlangan maqsad, “UzASBO” dasturiy majmuasi va “Ipoteka Mobile” ilovasi rivojlantirish hamda budjet tashkilotlariga zamonaviy texnologik xizmatlarni ko‘rsatish uchun sharoitlar yaratishdir.
Kelishuv doirasida “Ipoteka Mobile” ilovasi orqali “Oylik monitoring” xizmatini (oylik ish haqi bo‘yicha elektron shaklda to‘liq ma’lumotlar olish xizmati) joriy etish rejalashtirilgan.
Bundan tashqari, kelgusida mazkur xizmatlar ro‘yxatini yanada kengaytirib borish ham ko‘zda tutilgan bo‘lib, aholidan budjet tashkilotlariga to‘lovlarni amalga oshirish belgilangan. Xususan, tibbiyot muassasalarida ko‘rsatilgan tibbiy xizmatlar uchun, oliy va professional ta’lim muassasalari kontrakt to‘lovlari uchun va maktabgacha ta’lim tashkilotlarida ota-onalar badal to‘lovlari uchun hamda boshqa xizmatlar uchun “Ipoteka Mobile” to‘lov xizmatlarini taklif etish nazarda tutilgan.

Подписан меморандум о сотрудничестве между АКИБ "Ипотека-банк" и Центром информационных технологий Министерства финансов.
12.01.2022
223
Подписан меморандум о сотрудничестве между Ипотека банком и Центром информационных технологий Минфина по развитию цифровых банковских услуг, а также по созданию ряда льгот для сотрудников бюджетных организаций.
Целью меморандума является создание условий для оказания современных технологических услуг бюджетным организациям и развитие программного комплекса «UzASBO» и приложения «Ipoteka Mobile».
В рамках проекта планируется внедрение услуги «Ежемесячный мониторинг» (услуга получения полной информации о месячной заработной плате в электронном виде) через приложение «Ipoteka Mobile».
Более того, в дальнейшем предусмотрено расширение перечня услуг, предусматривающих осуществление платежей от населения в бюджетные организации. Например, предусмотрено предоставление платежной услуги “Ipoteka Mobile” за медицинские услуги, оказываемые в медицинских учреждениях, за контрактные платежи высших и профессиональных образовательных учреждений, за оплату родительских взносов в дошкольных образовательных организациях и за другие услуги.