Yoshlar bizning kelajagimiz
Joriy yilning 28 may kuni "Ipoteka-bank" ATIB Kichik biznes va chakana xizmatlar bloki rahbari S.Abdullaev va Yoshlar ittifoqi Etakchilar kengashi raisi – Boshqaruv Raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi F.Baxramov ishtirokida mamlakatimizdagi olis tumanlaridan biri – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qo‘ng‘irot tumani yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda yoshlarga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 10 maydagi “Yoshlar sanoat va tadbirkorlik zonasi hamda yosh tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasi to‘g‘risida"gi nizomi keng yoritib berildi, shuningdek, yoshlar uchun hozirgi kunda tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanish uchun yaratilgan qulayliklar hamda bugungi kundagi bank tizimidagi yangiliklardan xabardor qilindi.
Uchrashuvda yoshlar  tomonidan tikuvchilik uchun tikuv mashina sotib olish, issiqxona qurish, avtomobillarga xizmat ko‘rsatish binosi qurish uchun imtiyozli kredit olish kabi murojaatlari tumandagi mas’ul bank boshqaruvchilari bilan birgalikda ko‘rib chiqildi va ijobiy hal etilishi kelishib olindi.

Молодежь – наше будущее
28 мая текущего года состоялась встреча с молодежью одного из отдаленных районов страны - Конгиратского района Республики Каракалпакстан при участии руководителя блока Малого бизнеса и розничных услуг АКБ «Ипотека-банк» С.Абдуллаева и председателя Совета лидеров Союза молодежи – советника Председателя Управления по делам молодежи Ф.Бахрамова.
В ходе встречи молодежь проинформирована о Постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении положений о молодежной промышленной и предпринимательской зоне и о фонде поддержки молодых предпринимателей» от 10 мая 2021 года, а также о созданных для молодежи условиях предпринимательской деятельности и действующей банковской системе.
На встрече совместно с управляющими ответственных банков района рассмотрены обращения молодежи, такие как получение льготного кредита на покупку швейной машины, строительство теплицы и здания автосервиса и согласовано положительное решение.
В конце мероприятия молодежь, принимавшая активное участие на встрече, награждена памятными подарками.