Ipoteka–bank tomonidan ETTBning Markaziy Osiyoda «Biznesdagi ayollar» (CAWiB) dasturi doirasida O‘zbekistonda ilk bor «Tadbirkor ayollar» seminari tashkil etildi
Joriy yilning 27 oktyabr kuni Toshkentning Hyatt Regency mehmonxonasida O‘zbekistonda ilk marotaba ayol tadbirkorlar uchun Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining Markaziy Osiyoda «Biznesdagi ayollar» (CAWiB) dasturi doirasida «Tadbirkor ayollar» seminari bo‘lib o‘tdi.
CAWiB dasturi ayollar tadbirkorligini har tomonlama qo‘llab–quvvatlashga qaratilgan bo‘lib, ularga ham moliyaviy yordam va ham konsalting xizmatlar ko‘rsatishni nazarda tutadi. Dastur O‘zbekistonda Ipoteka–bank tomonidan yuqori darajada amalga oshirib kelinmoqda, hamda bu biznesdagi ayollar uchun manzur bo‘lmoqda.
Shu kunga qadar dastur doirasida ayol tadbirkor bo‘lgan Ipoteka–bankning 76 nafar mijozlari jami 7,2 million AQSh dollari miqdorida o‘z bizneslarini rivojlantirish uchun moliyaviy mablag‘lariga ega bo‘lishdi.
Ushbu dastur Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki tarafidan moliyalashtirilib, texnik ko‘mak esa Germaniyaning «German Sparkassenstiftung for International Cooperation» tashkiloti va IPC - Internationale Projekt Consult GmbH konsalting kompaniyasi tomonidan taqdim etib kelinmoqda.
Seminarda “Tadbirkor ayol” – O‘zbekiston ishbilarmon ayollar uyushmasi raisi Mahmudova Gulnora G‘ulomnazarovna ham ishtirok etib, mamlakatimizdagi ishbilarmon ayollarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida gapirib o‘tdi, shuningdek u uyushma faoliyatiga doir ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, TEHNIKUM dolzarb kasblar maktabi asoschisi Dmitriy Seredin tarafidan interaktiv tarzda o‘tkazilgan «Raqamli savdo kanallari va raqamli marketing» master-klassi ham ishtirokchilar katta qiziqish uyg‘otdi.
Seminarda ishtirokchilar va tashkilotchilar tomonidan bu kabi uchrashuvlar ayol tadbirkorlar uchun ayni muddao ekanligi ta’kidlandi va kelgusida bu kabi tadbirlar davomiy bo‘lishi bildirildi, hamda ko‘tarinki ruxda o‘tgan seminar yakunlandi.

JSCMB "Ipoteka-Bank" organized the seminar named "Women Entrepreneurs" for the first time in Uzbekistan in the framework of the EBRD program "Women in Business" in Central Asia (CAWiB).
On 27th October for the first time in Uzbekistan, it was organized seminar of European Bank for Reconstruction and Development's program on Women in Business in Central Asia (CAWiB) for women entrepreneurs at the Hyatt Regency Hotel in Tashkent.
The CAWiB program aims to provide full support to women's entrepreneurship and provide them both financial assistance and consulting services. The program is implemented at a high level by Ipoteka-Bank in Uzbekistan and becoming popular between women in business.
To date, 76 clients of Ipoteka-Bank, a female entrepreneur, have received a total of $ 7.2 million to develop their businesses under this program.
Mahmudova Gulnora Gulomnazarovna, Chairman of the Association of Business Women of Uzbekistan, also took part in the seminar and spoke about the opportunities created for women entrepreneurs in our country, as well as shared information about the activities of the association.
Mahmudova Gulnora Gulomnazarovna, chairwoman of the Association of Business Women of Uzbekistan, also took part in the seminar and spoke about the opportunity created for women entrepreneurs in our country, as well as shared information about the activities of the association.
The interactive master class "Digital sales channels and digital marketing" conducted by Dmitry Seredin, the founder of the school of current professions of TEHNIKUM, also aroused great interest among the participants.
The participants and organizers of the seminar noted that such meetings are important for female entrepreneurs, and emphasized that such events will continue in the future, and the seminar finished with spiritic mood.