Nashr etilgan: 22 oktyabr, 2021
Xabaringiz bor, Prezidentimiz tashabbuslari bilan mutaxassislarni xorijda tayyorlash va vatandoshlar bilan muloqot qilish boʼyicha “EL-YURT UMIDI” jamgʼarmasi tashkil etilgan.
Jamgʼarma tomonidan 2021-2022 oʼquv yili uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda tahsil olish boʼyicha oʼtkazilgan stipendiya tanlovlarida Ipoteka–bankning ikki nafar xodimi stipendiatlar qatoridan joy oldilar.
Endilikda ular Buyuk Britaniyaning nufuzli universitetlarida, xususan:
• Operatsiyalar departamenti bosh mutaxassis lavozimida ishlab kelayotgan Marksov Ozodbek Muzaffar oʼgʼli Swansea Universitetida  “MSc Finance and Big data analytics” yoʼnalishida;
• Strategiya departamenti analitigi Mavlanov Gʼiyosiddin Xalimovich esa Sussex Universitetida  “LLM International Financial Law” yoʼnalishida magistratura taʼlim dasturi boʼyicha tahsil oladilar.
Biz Gʼiyosiddin va Ozodbeklarga oʼqishlarida omad tilaymiz. Ularni yurtimiz ravnaqiga ulkan hissa qoʼshadigan munosib mutaxassislar boʼlishini tilab qolamiz.

Сотрудники Ипотека-банк будут учиться в Великобритании
Как известно, по инициативе Президента создан Фонд «EL-YURT UMIDI» для обучения специалистов за рубежом и общения с соотечественниками.
Два сотрудника Ипотека Банка вошли в число обладателей стипендии в организованных Фондом конкурсах на 2021-2022 учебный год для обучения в самых престижных зарубежных странах.
Теперь они будут учиться в престижных университетах Великобритании, в частности, в:
• Мавланов Гиёсиддин Халимович, аналитик Департамента стратегии, будет учиться в магистратуре по специальности «LLM Международное финансовое право в Университете Сассекса»;
• Марксов Озодбек Музаффар угли, главный специалист операционного отдела будет учиться на магистратуре по специальности «Финансы и аналитика больших данных в Университете Суонси»
Желаем Гиесиддину и Озодбеку удачи в учебе. Желаем им стать достойными специалистами, которые внесут большой вклад в развитии нашей страны.