Nashr etilgan: 22 oktyabr, 2021
Xabaringiz bor, Prezidentimiz tashabbuslari bilan mutaxassislarni xorijda tayyorlash va vatandoshlar bilan muloqot qilish boʼyicha “EL-YURT UMIDI” jamgʼarmasi tashkil etilgan.
Jamgʼarma tomonidan 2021-2022 oʼquv yili uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda tahsil olish boʼyicha oʼtkazilgan stipendiya tanlovlarida Ipoteka–bankning ikki nafar xodimi stipendiatlar qatoridan joy oldilar.
Endilikda ular Buyuk Britaniyaning nufuzli universitetlarida, xususan:
• Operatsiyalar departamenti bosh mutaxassis lavozimida ishlab kelayotgan Marksov Ozodbek Muzaffar oʼgʼli Swansea Universitetida  “MSc Finance and Big data analytics” yoʼnalishida;
• Strategiya departamenti analitigi Mavlanov Gʼiyosiddin Xalimovich esa Sussex Universitetida  “LLM International Financial Law” yoʼnalishida magistratura taʼlim dasturi boʼyicha tahsil oladilar.
Biz Gʼiyosiddin va Ozodbeklarga oʼqishlarida omad tilaymiz. Ularni yurtimiz ravnaqiga ulkan hissa qoʼshadigan munosib mutaxassislar boʼlishini tilab qolamiz.

Now, two talented employees of Ipoteka Bank have the opportunity to further strengthen their skills and knowledge at prestigious universities in the UK.
22.10.2021
432
As you know, with the initiative of the President, it was established the Fund of "EL YURT UMIDI" for training specialists abroad and communicate with compatriots.
Two employees of Ipoteka Bank were among the winners of scholarship in the competitions organized by the Fund for the 2021-2022 academic year to study in the most prestigious foreign countries.
Now they are studying at prestigious universities in the UK, in particular:
• Marksov Ozodbek Muzaffar ugli, Chief Specialist of the Operations Department will study for a master's degree in “MSc Finance and Big Data Analytics at the University of Swansea”;
• Mavlanov Giyosiddin Khalimovich, Analyst of the Strategy Department, will study for a master's degree in “LLM International Financial Law at the University of Sussex”;
We wish Giyosiddin and Ozodbek good luck in their studies. We wish them to become worthy specialists who will make a great contribution to the development of our country.